Soczewki inteligentne od Google

soczewki inteligentne

Inteligentne soczewki kontaktowe Google to wynalazek, który może zrewolucjonizować świat. Dzięki niemu chorzy będą na bieżąco informowani o stanie swojego zdrowia, co jest niezwykle istotne, przy tak poważnej chorobie cywilizacyjnej, jaką jest cukrzyca.

Czym cechują się soczewki kontaktowe Google?

Soczewki kontaktowe Google wyposażone są w mały bezprzewodowy chip, który poprzez emitowanie światła ledowego informuje chorego o niskim, bądź zbyt wysokim poziomie cukru. Dzięki noszeniu takich soczewek wiemy od razu, kiedy w naszym organizmie dzieje się coś złego - to znacznie ułatwia nam szybką reakcję, a tym samym dbanie o nasze zdrowie. W końcu im szybciej zareagujemy, tym lepiej.

Nie da się ukryć, że inteligentne soczewki kontaktowe Google to idealna bezinwazyjna metoda badania poziomu cukru we krwi. Dzięki szybkiemu ostrzeganiu każda nawet najbardziej zapominalska i zaganiana osoba, przypomni sobie, że powinna wziąć lek.

Przyszłość soczewek kontaktowych Google

Inteligentne soczewki Google mają przed sobą świetlaną przyszłość. Dlaczego? Znacząco ułatwiają one życie osobom przewlekle chorym na cukrzycę. Niestety, ale rokowania zachorowań w następnych latach na tą chorobę są ogromne - za 20 lat (2035 r.) będzie chorowała na nią co 10 osoba. Niestety choroba staje się coraz poważniejszą plagą cywilizacyjną. Przyczynia się do niej nasz niezdrowy tryb życia, nadwaga, jak i sposób spędzania wolnego czasu. Nic dziwnego, że pojawiają się pomysły jak ułatwić chorym życie z cukrzycą i jednym z efektów działań jest wynik pracy inżynierów z Google X (nie mylić z Archiwum X). Taka, dla której opłacalne jest projektowanie nowych rozwiązań. Zyska na tym zarówno przemysł farmaceutyczny, Google, jak i użytkownicy, dla których dbałość o stan zdrowia stanie się łatwiejszy i mniej uciążliwy niż do tej pory. Z pewnością osoby chore na cukrzycę z optymizmem przyjmują rozwiązania, które ułatwią im życie.

Koncepcję soczewek kontaktowych dla cukrzyków opracowała firma Verily, blisko współpracująca z Google. Wśród jej projektów znajdują się także wszczepiane operacyjnie soczewki elektroniczne, które zastępują te naturalne. Poza korekcją wzroku służyłyby również do magazynowania danych, w tym również o stanie naszego zdrowia.