Oczy Vs Komputer

wzrok przed komputerem

Komputer w dzisiejszym świecie jest nieodzowną częścią życia codziennego. Towarzyszy nam już nie tylko w pracy, ale także w wielu aspektach życia codziennego. Takie funkcjonowanie może jednak niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu, a zwłaszcza na zdrowiu naszych oczu, które są bardzo narażone na promieniowanie z ekranów komputerów. Pierwszymi objawami nadmiernej pracy przy komputerze są: pieczenie oraz uczucie piasku pod powiekami. Z czasem te objawy mogą ustąpić, bądź się pogłębić. W końcu może to doprowadzić do zawrotów, kłopotów z ostrością, a także wzmożonej nerwowości

Dla wielu osób niewystarczające może się okazać ograniczenie czasu spędzonego przed monitorem komputera. Wtedy niezbędna jest wizyta u okulisty oraz zakup odpowiednich okularów. Aby jednak takie okulary mogło odpowiednio działać na nasze oczy należy pamiętać o tym, by zakładać je jeszcze przed rozpoczęciem pracy przy monitorze komputera, a nie w momencie, kiedy oczy zaczynają nas boleć.

Powłoka antyrefleksyjna w pracy przy komputerze

Najlepszymi okularami do pracy przy komputerze są te z powłoką antyrefleks. Powoduje ona poprawę ostrości oraz likwiduje fałszywe obrazy, a także zapewnia komfort oka oraz zmniejsza jego zmęczenie. Wiele firm w swojej ofercie ma już „gotowe” okulary do komputera, a wśród nich również sklep Kodano.pl. Jednak aby takie okulary spełniały swoje funkcje powinny być dobierane indywidualnie, dlatego przed ich zakupem niezbędna jest wizyta u okulisty.