Acuvue Oasys

soczewki Acuvue Oasys

Pochodząca z Nowego Brunszwiku firma Johnson&Johnson produkuje wysokiej klasy sprzęt medyczny, leki oraz różnego rodzaju produkty ochrony zdrowia. Jej produkty wykorzystywane są w szpitalach, placówkach ochrony zdrowia i przez użytkowników na całym świecie. Wśród produktów medycznych na wyróżnienie zasługują soczewki kontaktowe tej firmy. Są one produkowane w bardzo różnych wariantach, zarówno jeśli chodzi o ich rodzaj (sferyczne i toryczne), a także tryb noszenia - dzienne, miesięczne czy dwutygodniowe. Do najbardziej znanych soczewek tej firmy bez wątpienia należą Acuvue Oasys (patrz zdjęcie obok), które uchodzą za najwygodniejsze soczewki na rynku. Ich powierzchnia jest bardzo gładka, dzięki czemu dobrze przesuwają się po oczach i są niewyczuwalne, także w tym sensie, że oczy nie męczą się z ich powodu. Są to soczewki przeznaczone do noszenia w trybie 2-tygodniowym, co ma zapewnić właściwą higienę, ale można także nosić je przez tydzień w trybie ciągłym, nie zdejmując ich w tym czasie na noc.

Czym się charakteryzują soczewki Acuvue Oasys?

Soczewki wykonane są z Senofilconu A oraz składnika nawilżającego o nazwie HYDRACLEAR. Dzięki temu oczy są dobrze nawilżone i mniej się męczą, nawet po całym dniu noszenia soczewek, przy pracy przy komputerze itp. Ponadto dobrze przepuszczają tlen - lepiej niż soczewki przeznaczone do przedłużonego noszenia. Jednocześnie prawie całkowicie blokują szkodliwe promieniowanie UVA i UVB, chroniąc przed nim oczy. Specjalnie dobrane materiały mają wpływ nie tylko na komfort oczu i wygodę noszenia, ale także użytkowania. Soczewki są wytrzymałe, a przy tym łatwo się je zakłada, ponieważ posiadają znaczniki stron, pozwalające odróżnić stronę lewą od prawej. Poza odmianą sferyczną, soczewki występują również w odmianie torycznej jako Acuvue Oasys for Astigmatism.

Poza dwutygodniowymi soczewkami Acuvue Oasys, wśród produktów kontaktologicznych od Johnson&Johnson są także

  • Acuvue 1-Day Moist - sferyczne soczewki jednodniowe
  • Acuvue 1-Day Moist for Astigmatism - toryczne soczewki jednodniowe
  • Acuvue 1-Day Trueye - toryczne soczewki jednodniowe
  • Acuvue Advance - sferyczne soczewki dwutygodniowe
  • Acuvue Advance for Astigmatism - toryczne soczewki dwutygodniowe
  • Acuvue 2 - sferyczne soczewki dwutygodniowe
  • Acuvue 1-Day Define - sferyczne, koloryzujące soczewki jednodniowe

Obecnie trwają prace nad wersją progresywną dla Acuvue 1-Day Moist oraz jednodniową dla Acuvue Oasys, natomiast z produkcji wycofane zostały soczewki Acuvue Bifocal, Acuvue 2 Colours Opaque i Acuvue 2 Colours Enhancers.

Najlepszy dobór soczewek marki Acuvue oferuje Szkla.com. Jest tak na przykładzie soczewek Acuvue Define 90 szt., które nie występują w innych sklepach internetowych.