Air Optix - Alcon

soczewki Air Optix

Firma Alcon to jeden z najbardziej znanych producentów soczewek kontaktowych oraz związanych z nimi akcesoriów. Marka znana jest zwłaszcza z cieszących się dużą popularnością płynów do soczewek OPTI-FREE, które mają bardzo konkurencyjną cenę, mimo iż ich działanie jest tak samo dobre jak znacznie droższych produktów. Firma oferuje także różne warianty soczewek, między innymi kolorowe - Freshlook, a także Air Optix. Te ostatnie, jak deklaruje producent, dedykowane są przede wszystkim dla tych użytkowników soczewek kontaktowych, którym zależy na maksymalnym komforcie ich noszenia.

Czym charakteryzują się soczewki Air Optix?

Soczewki te można znaleźć w różnych wariantach, nie tylko jeśli chodzi o różne tryby noszenia czy soczewki kolorowe i zwykłe, ale także na przykład przeznaczone specjalnie dla osób z astygmatyzmem czy też z dodatkowym nawilżeniem dla osób mających problem z suchymi oczami.

Air Optix gwarantują oczom niepowtarzalny komfort, ponieważ wykonane są z materiału hydrożelowego wyjątkowo mocno przepuszczającego tlen (nawet do 5 razy więcej niż soczewki hydrożelowe starszej generacji). Dzięki temu oczy nie są zmęczone ani zaczerwienione nawet po długim czasie noszenia, a ponadto soczewki są niewyczuwalne na oczach. Mają także bardzo gładką powierzchnię, dzięki czemu nie tylko bardzo dobrze przesuwają się po powierzchni oka, ale też są odporne na osadzanie się osadów białkowych, a więc bardziej higieniczne i komfortowe. Niektóre warianty wyposażone są także w specjalną powłokę nawilżającą, która, pozostając na powierzchni soczewki przez cały czas, ułatwia mruganie.