Soczewki Vs Okulary

soczewki lepsze od okularów

Pomimo tego, że spora część naszego społeczeństwa cierpi na problemy związane ze wzrokiem, to w wielu przypadkach są one bagatelizowane i pomijane w codziennym życiu. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że wpływa to nie tylko na jakość życia i ostrość widzenia również w perspektywie poznawania świata, ale także może być powodem dalszego pogarszania się naszego wzroku. Soczewki kontaktowe eliminują większość wad związanych z okularami i są stosowane przez użytkowników, którzy w okularach czują się nieswojo. Dotyczy to głównie dzieci, które mogą być źle odbierane przez rówieśników za to, że są okularnikami.

Dyskrecja!

Podstawową zaletą soczewek kontaktowych jest ich dyskrecja – nie zmieniają one naszego image i są niezauważalne dla osób trzecich. Co prawda na rynku dostępne są również soczewki kontaktowe kolorowe, które zmieniają kolor naszych oczu lub nawet kształt źrenic, to są one stosowane tylko na specjalne okazje - imprezy, koncerty i mecze.

Wygoda noszenia!

Zaletą soczewek nad okularami jest również ich znacznie większa wygoda noszenia – dzięki temu, że nie są one oparte jedynie na nosie i uszach, mamy możliwość uprawiania sportu i podejmowania innych aktywności życiowych bez obaw o to, że nasze okulary spadną na ziemię i się uszkodzą. Soczewki przylegając bezpośrednio do oczu zapewniają nam również znacznie szerszy kąt widzenia, lepsze widzenie przestrzenne i ocenę odległości, co jest istotne przy większym obszarze widzenia np. podczas jazdy samochodem. Okulary bardzo często sprawiają, że ze względu na rodzaj refrakcji ciężko jest nam ocenić rozmiary poszczególnych przedmiotów.

Zaparowane okulary

Okulary mają również tendencję do zaparowywania, zwłaszcza w okresie wiosenno-jesiennym, co skutkuje koniecznością odczekania przynajmniej kilku minut nim znów odzyskamy możliwość widzenia lub koniecznością posiadania przy sobie przez cały czas odpowiedniej szmatki.

Podsumowanie

Soczewki kontaktowe mają znacznie więcej zalet niż okulary, a tym samym eliminują ich największe wady. Może więc warto rozglądnąć się za dobrymi soczewkami kontaktowymi i zadbać o lepszą jakość widzenia? W tym celu warto odwiedzić okulistę lub optometrystę.