Jak dobrać okulary dla kobiety?

dobór okularów dla kobiety

Decydując się na kupno konkretnych okularów, niezależnie czy są to okulary korekcyjne, czy przeciwsłoneczne, powinniśmy pamiętać o ich podstawowej roli, którą jest ochrona naszych oczu. Ważne jest zatem, by były wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i zapewniały nam komfort podczas użytkowania. Nie możemy jednak zapominać o tym, że o komforcie stanowi również to, jak czujemy się i jak wyglądamy w wybranych oprawkach. Z tego względu bardzo ważne jest, by były odpowiednio dobrane do naszego stylu i kształtu twarzy. Idealne okulary w dobrze dobranych oprawkach podkreślają urodę i dodają charakteru.

Na co zwrócić uwagę kupując damskie okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne?

Kupując okulary, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Po pierwsze prawidłowy dobór okularów powinien uwzględniać wadę wzroku, którą mają korygować. Decydując się na konkretne szkła, weźmy pod uwagę także ich funkcjonalność. Zarówno okulary korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne powinny chronić nasze oczy. Te ostatnie muszą być wyposażone w dobrej jakości filtry UV.

W kolejnym etapie następuje decyzja o oprawkach - ich wymiarach, kształcie, kolorze oraz materiału, z jakiego są wykonane. I tutaj stajemy przed bardzo dużym wyborem. Salon optyczny Kodano Optyk posiada bardzo szeroką ofertę zarówno klasycznych modeli, jak i bardziej awangardowych oprawek. Ważne jest przede wszystkim, by oprawki były wykonane z dobrej jakości materiałów, które posłużą nam dłuższy czas.

Jak odpowiednio dobrać damskie oprawki?

Czynnikami, wpływającymi na dobór oprawek, są między innymi kształt twarzy, makijaż wykonywany na co dzień, czy kolor włosów. Dobrze dobrane damskie okulary, nie tylko pięknie podkreślą rysy twarzy, ale także stanowić będą świetny dodatek do stylizacji.

Dobór oprawek do kształtu twarzy

Dobór oprawek rozpoczyna się od określenia kształtu twarzy. Podstawowy podział obejmuje kształt owalny, kwadratowy, okrągły oraz twarz w kształcie serca i trapezu.

  • Do twarzy owalnej pasować będą w zasadzie wszystkie rodzaje oprawek. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by nie były one zbyt szerokie.
  • Przy twarzy kwadratowej najlepiej sprawdzą się grubsze oprawki okrągłe i owalne, które pozwolą złagodzić ostre rysy.
  • Odwrotnie będzie w przypadku okrągłej twarzy, której charakteru nadadzą niezbyt grube oprawki w kwadratowym wydaniu.
  • Twarz w kształcie serca z charakterystycznym szerszym czołem i zwężonym podbródkiem, dobrze wyglądać będzie w oprawkach w kształcie tzw. kociego oka.
  • Kobiety, których twarz przypomina w kształcie trapez, powinny stawiać na oprawki, których górna część jest mocno zarysowana. Sprawdzą się tutaj także oprawki okrągłe i owalne, ale nie powinny być zbyt wąskie.

Podobne zasady dotyczą doboru oprawek okularów przeciwsłonecznych. Także w tym przypadku nie powinniśmy kierować się jedynie modą. Nie każda z pań dobrze wyglądać będzie w pilotkach, lenonkach, czy tzw. muchach.

Dobór oprawek do koloru włosów

Oprócz kształtu dobrze jest wybrać oprawki w kolorze, który będzie pasował do naszych włosów.

  • Brunetkom i szatynkom poleca się kolory szafirowe, czerwone, srebrne czy klasyczne czarne.
  • Ciepły blond dobrze będzie się komponował z oprawkami złotymi i czerwonymi.
  • Zimny z kolei świetnie wyglądać będzie w towarzystwie szarości i chłodnych odcieni różu i fioletu.
  • Panie o rudych włosach powinny postawić na oprawki ciemnozielone, w chłodnym odcieniu niebieskiego, czarne lub złote.

Podsumowanie

Warto również pamiętać, by kształt i kolor wybranych oprawek był dopasowany do naszego stylu, niezależnie czy jest on klasyczny, czy bardziej nieszablonowy. Pragniesz dobrać idealne oprawki? Zapoznaj się z poradnikiem Jak dobrać okulary? w Kodano.pl